Przejdź do treści

O NAS

POMAGAMY ZWIERZĘTOM OD 2018

Stowarzyszenie Oczami Zwierząt istnieje od maja 2018 roku. Jego członkami, a raczej członkiniami jest 12 kobiet, które połączyła wspólna pasja – miłość do zwierząt i chęć niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, wszyscy członkowie działają nieodpłatnie w ramach wolontariatu.

Działamy na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz zapobiegania bezdomności psów i kotów.

Misją naszego Stowarzyszenia jest przede wszystkim pomoc bezdomnym, porzuconym i będącym w potrzebie zwierzętom. Zajmujemy się adopcją psów i kotów będących pod opieką stowarzyszenia. W gabinetach weterynaryjnych jesteśmy kilka razu w tygodniu – cel: kastracja, sterylizacja, szczepienia, chipowanie, leczenie, rehabilitacja. Zrywamy łańcuchy – dosłownie! –  uwalniamy wiejskie psy z łańcuchów, budujemy wybiegi i kojce, kupujemy nowe budy.

Pomagamy również właścicielskim psom. Przeprowadzamy średnio kilkanaście interwencji w miesiącu. Zapewniamy profesjonalną pomoc zoopsychologiczną oraz trenerską naszym psom – w gronie naszych wolontariuszy mamy trenerów i zoopsychologów. Organizujemy zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt, pomagają nam w tym szkoły, przedsiębiorstwa, sklepy, gabinety. Przeprowadzamy akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, mające na celu uświadamianie najmłodszych o problemie bezdomności zwierząt oraz propagowanie odpowiedniego traktowania psów i kotów. Kilka razy w roku zapraszamy miłośników psów na spacery socjalizacyjne, dogtrekkingi oraz pikniki rodzinne. Wszystko to robimy z wielką pasją, stu procentowym oddaniem i pełnym zaangażowaniem – a energię na to wszystko to czerpiemy ze satysfakcji, którą daje nam pomaganie naszym braciom mniejszym.

Skip to content